Piątek, 13 września

SZKOLENIA NA 4 PUNKTY TWARDE POD PATRONATEM OKRĘGOWEJ IZBY APTEKARSKIEJ W ŁODZI

Rynek apteczny w Polsce - zmiany prawne wpływające na pracę aptek / 6. piętro, sala 6.23

16.00 – 19.00

mgr farm. Marian Witkowski, Prezes OIA w Warszawie

Prowadzący - mgr farm. Marian Witkowski jest prezesem OIA w Warszawie oraz ekspertem i wykładowcą w dziedzinie prawa farmaceutycznego. Od 2004 r. jest także członkiem samorządu aptekarskiego.

Zakres szkolenia obejmuje analizę rynku aptecznego w Polsce oraz regulacje prawne związane z pracą aptek. Pod koniec szkolenia zostanie przeprowadzony test sprawdzający wiedzę z omówionych treści. Uczestnicy po zdanym teście mogą otrzymać 4 punkty twarde oraz certyfikat od patrona kursu - OIA w Łodzi. 


SZKOLENIA NA 3 PUNKTY TWARDE 

Opieka farmaceutyczna w cukrzycy i otyłości - co nowego w leczeniu cukrzycy wg PTD 2024 / 6. piętro, sala 6.28

16.00 – 18.45

dr hab. n. farm. Anna Rapacz

Szkolenie przeprowadzi pełnomocnik Prorektora CM ds. specjalizacji, szkolenia ustawicznego i integracji kształcenia podyplomowego, adiunkt Katedry Farmakodynamiki na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. n. farm. Anna Rapacz.

Program kursu obejmuje omówienie roli farmaceuty jako doradcy i opiekuna pacjenta z cukrzycą i/lub otyłością, postępy w farmakoterapii cukrzycy typu 2 oraz postępy w farmakoterapii nadwagi i otyłości. Kurs potrwa 3 godziny dydaktyczne. Zakończony będzie testem.

Uczestnicy, którzy udzielą prawidłowej odpowiedzi na co najmniej 60% pytań testowych, mogą uzyskać 3 punkty edukacyjne.
 

Sobota, 14 września

SZKOLENIA / WARSZTATY

Jak dobrze zarządzać asortymentem apteki? Mniej produktów – większy zysk / 6. piętro, sala 6.13

16.00 – 18.00

Tomasz Barałkiewicz - wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Warsztat na temat zarządzania kategoriami produktu.

Zakres treści:

Ideą całego procesu jest maksymalizacja wartości obrotu i marży na kategoriach przy jednoczesnej optymalizacji magazynu.
Strategia Twojej apteki a zarządzanie magazynem – wybór: mam wszystko – optymalny asortyment – wąski asortyment.
Taktyki asortymentowe: co mam w magazynie / co rekomenduję / jak ustawiam ceny w kategorii / co eksponuję / co promuję do pacjentów i farmaceutów.
Study case – wpływ zarządzania kategorią na zysk.
 

Joga twarzy / 6. piętro,sala 6.37

Dwie grupy.
Grupa I: 16.00 - 17.00
Grupa II: 17.00 - 18.00

Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastyny, których obecność odpowiada za jędrność i młody wygląd skóry.

Joga twarzy to ćwiczenia mięśni wykonywane samodzielnie (rodzaj automasażu), jedynie z użyciem własnych dłoni i odrobiny olejku lub kremu do twarzy. Ćwiczenia te polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni w określony sposób, przyczyniając się do poprawy krążenia krwi i limfy w obrębie twarzy. Zmniejszają również obrzęki i opuchliznę, a włókna elastynowe i kolagenowe są odpowiednio stymulowane do wzrostu.

To bardzo popularny temat poruszany w kontekście prewencji, a także niwelowania zmarszczek, poprawy jędrności skóry oraz pozytywnego wpływu na owal twarzy. Ponadto, joga twarzy polecana jest osobom młodszym właśnie jako prewencja przeciwstarzeniowa.

Joga twarzy jest idealnym dopełnieniem prawidłowo dobranej pielęgnacji skóry.
 

Tworzenie obrazów z mchu / 6. piętro, 6.33

Dwie grupy.
Grupa I: 16.00 - 17.00
Grupa II: 17.00 - 18.00

Dla miłośników tworzenia niepowtarzalnych dekoracji i nie tylko!

Podczas warsztatów zapewniamy miłą atmosferę, a także piękną, kreatywną i naturalną pracę przy tworzeniu obrazów z mchu. Te zajęcia to idealny sposób na połączenie dobrej i kreatywnej zabawy dla każdego.

Jeśli już widziałaś/łeś zielone ściany, marzysz o takiej w swoim domu – zacznij od warsztatów. Jeśli jeszcze nie spotkałaś/łeś się z takim rodzajem sztuki to jest to świetna okazja! Stwórz swój obraz, poznaj zasady kompozycji, tworzenia, a potem twórz co przyjdzie Ci do głowy!

Każde dzieło wykonane podczas warsztatów jest jedyne i niepowtarzalne!
 

Tworzenie nalewek połączone z degustacją / 6. piętro, sala 6.31

16.00 – 18.30

Warsztaty tworzenia nalewek mają na celu zaprezentowanie technik produkcji nalewek a przede wszystkim metod ich zestawiania z przygotowanych wcześniej półproduktów.

Spotkanie otwiera quiz sprawdzający dotychczasową wiedzę uczestników na temat nalewek. Kolejna część warsztatów poszerzy tę wiedze o szereg informacji dotyczących kultury nalewkowej oraz rytuałów związanych z nalewkami.

Prowadzący budują miłą i przyjazną atmosferę, angażując uczestników do wspólnej zabawy, nie tylko podczas warsztatu, ale także w trakcie quizu, podczas którego uczestnicy dowiadują się wielu ciekawostek ze świata alkoholi, historii, pochodzenia nalewek jak i otrzymują sporą dawkę wiedzy technologicznej.

Połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką oraz degustacja stworzonych trunków zagwarantują Państwu mile spędzony czas.
 

Akcja CSR – Zielony Gest

16.00 – 18.30

Wydarzenie realizowane jest w ramach akcji CSR "ZIELONY GEST", dzięki której PGF posadził już tysiące sadzonek.
Sadzenie młodych świerków odbędzie się podczas Konferencji dzięki współpracy z Nadleśnictwem Śnieżka w Leśnym Banku Genów w Kostrzycy.
Prosimy o zabranie odpowiedniego ubioru i obuwia, aby mogli Państwo czuć się komfortowo w czasie spędzonym na łonie natury.